Spotkania online

Podstawową funkcją dostępną w zespołach są spotkania online (wideokonferencje).

Planowanie spotkania

Spotkania najelepiej planować w zakładce "Aktywności" widocznej w każdym zespole. Rozwijamy menu (zazwyczaj w prawym górnym rogu) Rozpocznij spotkanie.

Po wybraniu [Zaplanuj spotkanie] dostaniemy wtedy okno pozwalające na ustawienie nazwy spotkania, ich terminów, oraz - czy mają to być spotkania cykliczne (na przykład co tydzień):

Po wypełnieniu formularza klikamy przycisk Wyślij. Informacja o planowanym spotkaniu pojawia się wśród aktywności oraz w Kalendarzu.

W kalendarzu możemy kliknąć w opis spotkania, aby zmienić jego parametry:

Należy zwrócić uwagę na fakt, że ponowne otwarcie okna spotkania pozwala uzyskanie nowej funkcji:Opcje spotkania. Otwiera się okno:

Jeśli parametry "Kto może prezentować" ustawimy na "Tylko ja" studenci nie będą mogli:

  • udostępniać pulpitu,
  • nagrywać spotkania,
  • wyciszyć prowadzącego,
  • przejąć prezentacji prowadzącego.

Ustawiając spotkania w ten sposób, Prowadzący ma pełną kontrolę nad zajęciami zdalnymi. Jeśli chce by Student zabrał głos lub udostępnił swój pulpit, w każdej chwili może to zrobić.

Spotkania natychmiastowe (ad hoc)

Podobnie jak powyżej (planowanie spotkania) możemy rozpocząć spotkanie natychmiastowe.

Nie są tworzone wpisy w kalendarzu, ale natychmiast przechodzimy do łączenia ze spotkaniem.

Po rozpoczęciu spotkania możemy poprosić o dołączenie się innych innych osób.

Jeśli członkowie zespołu dołączyli do zespołu poprzez kod zespołu, to mogą oni dołączyć do rozpoczętego spotkania samodzielnie.

Zapraszanie ludzi spoza organizacji

Do naszego spotkania możemy zaprosić osobę spoza naszej organizacji. Można to zrobić na etapie planowania spotkania. Podajemy adres mailowy tej osoby.

Zaproszona osoba dostaje maila z linkiem do spotkania.

Klikając w ten link - może dołączyć się do spotkania.

Opisany tu sposób można wykorzystać do tworzenia konferencji.

Dołączanie poprzez kalendarz

Do spotkania możemy dołączyć się poprzez Kalendarz. Jeśli ktoś założy spotkanie w Kalendarzu i zostaniemy tam, zaproszeni, to zobaczymy w swoim Kalendarzu następujący wpis:

Po kliknięciu w przycisk Dołącz zostajemy przekierowani do okienka umożliwiającego dołączenie do spotkania.

Dołączanie z zakładki aktywności

Jeśli spotkanie już się rozpoczęło, pojawi się na liście ostatnich aktywności. Możemy do niego dołączyć klikając w [Dołącz].

Jeśli otrzymamy link do spotkania utworzonego przez inną osobę, to klikając na ten link, możemy do niego dołączyć. Oto przykładowy link do spotkania:

https://teams.microsoft.com/l/meetup-join/19%3ameeting_YWYxZTU0MGMtODdmNC00ZGJlLWE4NWUtMjU5NTc3ODFmMTk4%4888823ce5d786cc%22%7d

Po kliknięciu tego linku otwiera się domyślna przeglądarka (w tym wypadku Mozilla) i wyświetla okienko dialogowe z propozycją uruchomienia aplikacji (jest już zainstalowana).

Gdyby aplikacja nie była zainstalowana, to możemy ją pobrać i zainstalować.

Uruchomienie aplikacji spowoduje wyświetlenie okienka z propozycją dołączenia do spotkania (to przykładowe spotkanie ma nazwę 'test7').

Po kliknięciu w przycisk Dołącz teraz, dołączymy się do spotkania. Widoczne inicjały użytkownika, wskazują, że byliśmy zalogowani do konta Teams.

Organizator spotkania może zainicjować je tak, że osoba zaproszona musi się zalogować lub nie. Dołączymy teraz do tego spotkania poprzez przeglądarkę Chrome. W przypadku Chrome nie musimy korzystać z aplikacji.

Jeśli wybierzemy Kontynuuj w tej przeglądarce lub Otwórz aplikację Teams, zostanie wyświetlone poniższe okienko. Widać, że została zaproszona osoba spoza organizacji. Brak nazwy użytkownika, oznacza zaproszenie zewnętrznego użytkownika (nie posiadającego konta Teams).

Żeby ten anonimowy użytkownik mógł dołączyć do spotkania, musi podać jakąś nazwę i kliknąć w przycisk Dołącz teraz,. Wyświetli się wtedy okienko następujące:

Jeśli organizator rozpocznie spotkanie, zaproszona osoba zostanie dołączona do spotkania.

results matching ""

    No results matching ""